Rent ljud och tidlös charm. Networks global radio har ett trähölje i ljus valnöt som bidrar till den varma, djupa klangen. Radion klarar sig utmärkt på egen hand, men kan kompletteras med ett stereosyskon, anslutas till cd-spelare, etc.
Vinn en världsradio från Tivoli Audio
Tävlingen är avslutad. Vinnarna är:
Britt-Inger Perera, Hägersten
Ingrid Larsson, Frillesås
Lise-Maj Enholm, Luleå
Publicerad: 2009-04-15
Här är radion som med hjälp av internet kommer åt världens alla radiokanaler – och skickar ut ljudet med perfekt kvalitet i rummet.
Lyssna på världens alla internet-radiokanaler precis som på en vanlig radio – utan att behöva gå in på den aktuella stationens hemsida. Italiensk opera från Milano eller rockmusik från New York. Med Tivoli Audios nya radio kan du söka på genre – jazz, klassiskt, rock, etc – på kanaler från ett speciellt land eller på ett ord du matat in.
Skriv lounge till exempel för favoritstationer som brukar spela softa låtar. Eller lyssna på musikfiler från ett usb-minne eller streamade direkt från din pc genom det lokala nätverket.
Designen är Tivoli Audios välbekanta lådform, som år 2000 gav företaget en flygande start med Model one. Nio år senare är den modellen en modern klassiker – uppmärksammad både för sin design och sitt ljud – och har fått sällskap av bland annat Isongbook, Music system och nu senast Networks global radio.
Anställda inom Bonnier tidskrifter och deras anhöriga får ej deltaga i tävlingen.
Vinstskatt betalas av vinnaren, värdet av vinsten läggs på vinnarens beskattningsbara inkomst.
Kommentarer
Tack för en trevlig tidning! Jag och min pojkvän kryper upp i soffan och bläddrar med andakt :)
Månadens läsarhem juni - extra många vinster!
Andra artiklar & arkiv
Klicka här »Annons:
Blogg: Persiljas hus
Blogg: Formrepubliken
Redaktionsbloggen
Trendspaning i Designparis
Vinn biobiljetter
Skapa stilen
Det här är wabi sabi
Aktuellt nummer
Nummer 4/2010 Ur innehållet: Vackrare vardagsrum. Årets möbel 2010. Lyxbadrum. Trädgårdstrender.
Köp och sälj
Säljes:
Köpes:
/push/global-components/global-components.xml
Bakom kulisserna
Se hur det går till bakom kulisserna, när ett av våra inredningsreportage blir till!
Gör www.skonahem.com till din startsida
Tre enkla steg gör skonahem.com till din startsida på internet.





Tänk att få höra på radio i mitt rum, det är vad jag drömmer om.... Axel 1.5 år