Kommentarer
ÄNTLIGEN en ny säng när jag fyllde femtio - men skulle den bara räcka i tio år? Nu får det bli en RIKTIG säng när jag fyller sextio och då väljer jag EKENS förstås!
Vi har legat i en Ekens säng i snart 10år och har från första stund haft ont i ryggen, tänkte att Ekens nu kunde få överbevisa oss att de gör bra sängar. Jag hoppas på vår TUR!
Tänk om !! En ny säng vore underbart. Vi skulle slippa lite småtjafs om sängplatser då våra barn och barnbarn kommer hem vid julhelger t-ex. Nu kan de inte ligga i samma säng längre!!!!
säng, säng, säng, klart jag vinner, varför? Jo, i svaret ni finner, säng, säng, säng...godnatt!
Var skulle Ekens säng göra sig bättre än hemma hos mig på Ekbackn, Ekerö? :-)
Mycket fjäskande för att få en säng! Ökar detta chanserna så är Sköna hem ute och reser, bokstavligt talat! ;)
Oooo, detta vore ju super att vinna. Pojkvännen och jag har börjat diskutera säng och lite löst om att flytta ihop. Vi sover rätt dåligt när vi är två i hans 90-säng. Plus att jag skulle kunna motivera lite snygg design med att det kom på köpet. Haha! ;)
Jag håller med. Har letat efter gavel i evigheter. Den bruna nyansen skulle bli superfin till Sisalmattan som jag skulle vilja ha i sovrummet, bra argument?! :) *håller tummarna*
Vilken underbar tävling. Detta finns bara hos er. Nu håller jag tummar att jag vinner för jag behöver en ny säng.
Månadens läsarhem juni - extra många vinster!
Andra artiklar & arkiv
Klicka här »Annons:
Blogg: Persiljas hus
Blogg: Formrepubliken
Redaktionsbloggen
Trendspaning i Designparis
Vinn biobiljetter
Skapa stilen
Det här är wabi sabi
Aktuellt nummer
Nummer 4/2010 Ur innehållet: Vackrare vardagsrum. Årets möbel 2010. Lyxbadrum. Trädgårdstrender.
Köp och sälj
Säljes:
Köpes:
/push/global-components/global-components.xml
Bakom kulisserna
Se hur det går till bakom kulisserna, när ett av våra inredningsreportage blir till!
Gör www.skonahem.com till din startsida
Tre enkla steg gör skonahem.com till din startsida på internet.





En gammal sliten ikea och en gammal sliten ärvd är vad vi ligger i om natten.Vi behöver en ny säng.En Ekens vore vår dröm!